PrintPDF Jaga

Päringud

Lihtpäring
Endaga seotud juriidiliste isikute andmeid saab tasuta vaadata sisenedes e-äriregistrisse ID-kaardiga või mobiil-IDga. Kõigi teiste juriidiliste isikute andmetega on võimalik tutvuda e-äriregistri portaali otsingus ilma RIK’iga lepingu sõlmimiseta. 
Lisaks on e-äriregistri teabesüsteemis võimalik saada ülevaade kehtivate äri- ja ettevõtluskeeldude, loomeliitude ja registreeritud erakondade kohta. Keeldude, loomeliitude ja erakonna nimekirjade info on tasuta.

  • Otsi ettevõtjat registrikoodi või ärinime järgi
  • Vastuseks on tasuta nähtavad andmed (üldinfo, registrikaart, maksuvõlgnevuse info jne)
  • Võimalus vaadata ka tasulisi andmeid (ühekordne tasumine pangalingi kaudu)

Detailpäring
Lepinguline kasutaja saab kasutada laiendatud otsinguvõimalustega päringusüsteemi- detailpäring. Lisaks nimele ja registrikoodile võimaldab e-äriregister otsida tegevusala, aadressi, õigusliku vormi, staatuse, juhatuse liikme nime jm järgi. 

  • Lepingulisel kliendil on ligipääs kõigile e-äriregistri andmetele
  • Lepinguga kaasneb võimalus juriidiliste isikute andmeid visualiseerida (proovi visualiseerimise demokeskkonda)
  • Mugav kuupõhine tasumise viis
  • Võimalik on andmevahetus XML kujul

Lepingu sõlmimisest täpsemalt

Kirjalik päring
Meile saab esitada ka kirjalikke päringuid, kui soovite mingi kindla piirkonna, ajaperioodi, tegevusala, müügitulu vm kohta andmeid saada tabeli või failina. Andmete saamiseks palume täita päringu vormi ja edastada see aadressile info@rik.eeVaata e-äriregistris kajastuvate andmete loetelu.
Pärast kirjaliku päringu edastamist saadetakse Teile hinnapakkumine viie tööpäeva jooksul. 

Nimepäring
E-äriregistri nimepäring võimaldab enne uue juriidilise isiku registreerimist kontrollida nime sobivust. Nimepäringu vastuses tuuakse välja: samasugused või sarnased nimed, mis on juba registrisse kantud; samasugused või sarnased nimed, mida hetkel menetletakse ning nimes sisalduvad kaubamärgid (Eestis registreeritud). Kõige lihtsam ja kiirem on ärinime sobivust kontrollida veebilehel olevast nimepäringust.