PrintPDF Jaga

Päringud

Lihtpäring
Endaga seotud juriidiliste isikute andmeid saab tasuta vaadata sisenedes e-äriregistrisse ID-kaardiga või mobiil-IDga. Kõigi teiste juriidiliste isikute andmetega on võimalik tasuta tutvuda e-äriregistri portaali otsingus ilma RIK’iga lepingu sõlmimiseta. Vaid mittetulundusühingute toimiku dokumendid on saadaval tasu eest.
Lisaks on e-äriregistri teabesüsteemis võimalik saada ülevaade kehtivate äri- ja ettevõtluskeeldude, loomeliitude ja registreeritud erakondade kohta. Keeldude, loomeliitude ja erakonna nimekirjade info on samuti tasuta.

Detailpäring
Lepinguline kasutaja saab kasutada laiendatud otsinguvõimalustega päringusüsteemi- detailpäring. Lisaks nimele ja registrikoodile võimaldab e-äriregister otsida tegevusala, aadressi, õigusliku vormi, staatuse, juhatuse liikme nime jm järgi. 

  • Lepingulisel kliendil on ligipääs kõigile e-äriregistri andmetele
  • Lepinguga kaasneb võimalus juriidiliste isikute andmeid visualiseerida (proovi visualiseerimise demokeskkonda)
  • Võimalik on andmevahetus XML kujul

Lepingu sõlmimisest täpsemalt

Nimepäring
E-äriregistri nimepäring võimaldab enne uue juriidilise isiku registreerimist kontrollida nime sobivust. Nimepäringu vastuses tuuakse välja: samasugused või sarnased nimed, mis on juba registrisse kantud; samasugused või sarnased nimed, mida hetkel menetletakse ning nimes sisalduvad kaubamärgid (Eestis registreeritud). Kõige lihtsam ja kiirem on ärinime sobivust kontrollida veebilehel olevast nimepäringust.