PrintPDF Jaga

Justiitsvaldkonna aasta projekt 2014 on e-arveldaja

21. November 2014 - 10:29

Justiitsvaldkonna aasta projektiks sai sellel aastal alustavatele ja väikeettevõtjatele mõeldud raamatupidamistarkvara e-arveldaja.

„Tegemist on innovatiivse projektiga, mille eesmärgiks on ettevõtlike Eesti inimeste elu kergemaks muutmine. See on ka näide, kus riik ei arenda infosüsteeme mitte niivõrd enda huve silmas pidades kuivõrd just ettevõtjate elu lihtsamaks muutmiseks. Senine positiivne tagasiside tõestab, et e-arveldajast on paljudele alustavatele ja väikeettevõtjatele olnud reaalne kasu,“ ütles justiitsministeeriumi kantsler Norman Aas. 

Projektiga taheti luua lihtne veebipõhine alustavale ja väikeettevõtjale suunatud raamatupidamistarkvara, mis aitab ettevõtjal raamatupidamise korraldamisega ise hakkama saada.

E-arveldaja pakub lihtsat võimalust kohe ettevõtlusega alustades, hallata ja korras hoida ettevõtlusega kaasas käiva raamatupidamise kohustust. See aitab kaasa raamatupidamise korraldamise harjumuse tekkimisele, aga ühtlasi lahendab ka ettevõtja ühe peamise mure – aruandluse õigeaegse, õige ja vähese koormusega haldamise.

Raamatupidamistarkvara on loodud e-äriregistri ettevõtjaportaali külge täiesti uue moodulina, mida saavad kasutada nii ettevõtjad ise kui ka nende volitatud isikud, näiteks raamatupidajad. E-arveldaja võimalusi saavad alates selle aasta detsebri algusest kasutama hakata ka MTÜ-d.

E-arveldaja kasutusele võtmisel ei pea oma arvutisse alla laadima ühtegi täiendavat aplikatsiooni, sest teenus on veebipõhine. Andmeid hoitakse tarkvara serverites ja keskkonnale saab olenemata ajast ning kohast internetiüleselt alati piiramatult ligi. E-arveldajal on olemas demokeskkonna proovimise võimalus. 

Justiitsvaldkonna aasta projekti tiitli lõppvooru nominentideks olid veel karistusõiguse revisjon, millega vähendatakse karistatavate tegude arvu ning ülekriminaliseerimist, ning Eesti seaduste inglise keelde tõlkimine ja Riigi Teataja ingliskeelse lehe loomine.