PrintPDF Jaga

Riigi Teatajas lisandus eelnõude teavituste tellimise võimalus

18. Veebruar 2014 - 11:26

Riigi Teataja võttis kasutusele võimaluse tellida menetluses olevate eelnõude kohta teavitusi e-postile.
Uus lahendus võimaldab kõigil huvilistel tellitud teavituste abil jälgida eelnõu liikumist alates ministeeriumidevahelisest kooskõlastusringist kuni vastuvõtmiseni ja avaldamiseni Riigi Teatajas.
 
„Lahendusest on abi kõigile, kes oma töös eelnõude kohta teavet vajavad. Sellisteks inimesteks on näiteks riigikogu liikmed, juristid, ametnikud, ettevõtjad, vabakonna liikmed ja ajakirjanikud, aga ka kõik teised, keda mingi konkreetne seaduseelnõu huvitab,“ kommenteeris uuendust justiitsministeeriumi Riigi Teataja talituse juhataja Jüri Heinla.
 
Teavituste tellimiseks tuleb luua vabalt valitud kasutajanimega konto, registreerides ennast Minu Riigi Teataja kasutajaks. Teavitusi saab tellida akti liigi ja väljaandja kaupa või ainult kasutaja määratud ning juba menetluses oleva eelnõu menetlusetappide muutumise  kohta. Lisaks võimaldab teenus tellida teavitusi ajakohase tervikteksti muudatuste, uute aktide avaldamise, kohtulahendite kokkuvõtete, õigusuudiste ja seaduste uute ingliskeelsete tõlgete lisandumise kohta.  
 
Riigi Teataja saadetud teavituses sisalduva lingi kaudu on võimalik vaadata eelnõud ja seotud dokumente kas riigikogu eelnõude menetlussüsteemist, valitsuse eelnõude infosüsteemist, vabariigi presidendi kantselei dokumendihaldussüsteemist või juba avaldatud akti Riigi Teatajast.

Artikli allikas: http://www.just.ee/59440