PrintPDF Jaga

RIK-ist saab IT-hangete kompetentsikeskus

2. Juuni 2011 - 0:00

Valitsus nimetas riigi IT-valdkonna keskseks hankijaks Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK), kes korraldab aasta lõpuni viie riigiasutuse IT-hankeid.

Pilootprojektiga ühinevad rahandusministeerium ja justiitsministeerium oma haldusaladega, põllumajandusministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning riigikantselei. RIK viib läbi kaks riigihanget, ühe sülearvutite ning teise lauaarvutite ja kuvarite liisimiseks.

Rahandusministeeriumi asekantsler Marek Helm selgitas, et hangete korraldamine oskuslikult ühest kohast vähendab riigiasutuste kulutusi. „Ka pakkujate poolt vaadatuna aitab hanke õnnestumisele kaasa see, kui hankijapoolsed toimingud on arusaadavad ja hästi korraldatud,“ lisas Helm.

RIKil on kaheksa aastat kogemust kesksete suuremahuliste hangete läbiviimisel, samuti pöörab keskus üha enam tähelepanu sellele, et soetatud arvutid oleksid energia- ja loodussäästlikud. „Tänu suurtele hankemahtudele oleme suutnud säilitada seadmete sellise hinnataseme, mis on paljudele riigiasutustele kättesaamatu ka oluliselt madalamate nõuete puhul,“ selgitas RIKi direktor Mehis Sihvart.

RIK korraldab IT-hankeid aasta lõpuni, seejärel täpsustatakse järgmiste aastate keskse hankimise vajadust. Uuest aastast oodatakse teisigi riigiasutusi projektiga ühinema.
Artikli allikas: http://www.fin.ee/pressiteated