PrintPDF Jaga

RIK lõi ühenduse Euroopa Liidu kaubamärkide plokiahela võrguga

28. Veebruar 2022 - 13:53
RIK lõi ühenduse Euroopa Liidu kaubamärkide plokiahela võrguga (illustreeriv pilt)


Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) aitas Eesti Patendiameti intellektuaalomandi registrid liita Euroopa Liidu kaubamärkide ja tööstusdisainide plokiahela võrguga, et kaubamärkide teavet saaks partnerriikide registritega jagada kiirelt ning turvaliselt hajusandmebaasi kaudu.

Eesti on teine riik pärast Maltat, mis võttis veebruari keskel Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti (EUIPO) loodud plokiahela lahenduse pilootprojekti korras kasutusele. Kaubamärgi ja disainiandmete keskse haldajana on EUIPO eesmärk vähendada info tsentraalse säilitamisega seotud ohte ja lihtsustada liikmete jaoks intellektuaalomandi teabe levitamist.

Jagatud andmebaas võimaldab tulevikus igal riigil kaubamärgi ja tööstusdisainilahenduse andmetest tervikut omada ning enda osa täiendada. Seejuures jõuavad täiendused teiste liikmeteni otse ning on plokiahelas automaatselt autenditud ja ajatemplistatud. Terviklahendus teeb võimatuks kirjeid tagantjärele muuta, mis toetab ka keskse haldaja jaoks andmekvaliteedi kontrollimist.

Registrite ja Infosüsteemide Keskusel kulus Patendiameti teenustes EUIPO poolt algatatud ja rahastatud lahenduse kasutuselevõtmiseks kuus kuud. Teenust majutatakse pilves.