PrintPDF Jaga

Uuring: Eesti arvestusala korraldus on maailmatasemel

12. Jaanuar 2016 - 9:44

Eesti on üleilmses võrdluses teinud aastatel 2004–2014 märkimisväärseid edusamme raamatupidamise, finantsaruandluse ja auditeerimistegevuse valdkonnas ning kehtivad seadused on kooskõlas parimate rahvusvaheliste tavadega, selgub audiitorettevõtte PwC tehtud värskest uuringust. 

Rahandusminister Sven Sester uuringu esitlusel (11.1.2016)
„Minu jaoks on uuringu kõige olulisem sõnum see, et oleme viimased kümme aastat teinud head tööd ja võime lugeda end selle valdkonna maailma parimate hulka,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Tulevikku vaadates on kõige tähtsam, kuidas edasi parandada meie majanduskeskkonda nii, et igaühel oleks maksimaalselt lihtne olla ettevõtja ja maksta ausalt makse.“
 
Eestis arvestusala korralduse head taset tõestab ka Eesti 24. koht auditeerimise ja aruandlusstandardite tõhususe osas Maailma Majandusfoorumi 2014.–2015. aasta globaalses konkurentsivõime aruandes. 
 
Ettevõtjaportaali e-aruandluskeskkond on uuringu hinnangul üks kõige arenenumaid taolisi süsteeme maailmas ning on tõestanud enda kasutajasõbralikkust ja tõhusust. Uuringus küsitletud aruandekohustuslased kui ka süsteemi kasutajad on e-aruandluskeskkonna suhtes väga positiivselt meelestatud. 
 
Samuti nimetas ÜRO Eesti e-aruandluskeskkonna 2013. aastal toimunud infoühiskonna tippkohtumise konkursil aastakümnendi parimaks projektiks e-valitsuse ja institutsioonide kategoorias.
 
Uuring käsitles muudatusi arvestusala – raamatupidamise ja audiitortegevuse – regulatsioonides, standardites ja juhendites, järelevalve korralduses, hariduses (sh kutse taotlemises ning täiendõppes), kutse kvaliteedi tagamises ja juhendmaterjalide kvaliteedis ja kättesaadavuses. 
 
Lisaks võrdles uuring Eesti siseriiklike regulatsioone ja standardeid Euroopa parima praktikaga ning käsitleb aastaaruannete kasutajate – sealhulgas investorite ja finantssektori – tagasisidet muudatustele ja majanduskeskkonna usaldusväärsusele tervikuna.
 
Loe lähemalt rahandusministeeriumi koduleheküljelt: 

Artikli allikas: http://www.fin.ee/uuring-eesti-arvestusala-korraldus-on-maailmatasemel/