PrintPDF Jaga

Uus Tallinna kohtumaja sai nurgakivi

9. Juuni 2017 - 15:26

Täna asetasid justiitsminister Urmas Reinsalu, riigikohtu esimees Priit Pikamäe, riigi peaprokurör Lavly Perling, Harju Maakohtu esimees Meelis Eerik, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktor Mehis Sihvart, Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ning AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg nõukogu liige Raivo Rand pidulikult nurgakivi uuele Tallinna kohtuhoonele, mille ehitustööd lõpevad 2018. aasta kevadel.
 
RKAS ja konsortsium AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning OÜ Astlanda Ehitus allkirjastasid möödunud aasta novembris 29,9 miljoni euro suuruse mahuga ehituslepingu, mille alusel rajatakse Tallinnas Lubja tänavale kaasaegne kohtumaja, kuhu kolib praegu kolmes hoones asuv Harju Maakohus, Põhja Ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus. 
 
“On väga rõõmustav, et Harju Maakohus saab peagi hakata õigust mõistma turvalises ja heade töötingimustega kohtumajas. Kohus on liigagi kaua pidanud uut maja, kus oleks kaasaegsed võimalused istungite pidamiseks ja head tingimused kohtusse pöördujatele. Õigusriigis elades eeldame, et Eesti Vabariigi nimel mõistetaks õigust väärikas keskkonnas,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.
 
Energiatõhusasse hoonesse on projekteeritud LED valgustus, mille erivõimsus on vähemalt 25% väiksem kui tüüpsetes kasutusprofiilides toodud valgustuse erivõimsus. Ventilatsioonisüsteem varustatakse heitõhu soojustagastusega, mis võimaldab täiendavat energiakulude kokkuhoidu. Passiivse meetodina on hoone jahutusvajaduse vähendamiseks hoonesse projekteeritud päikesekaitsega klaaspaketid. 
 
Kohtumaja on kavandatud seitsme maapealse ning kolme maa-aluse korrusega. Parkimiskorrused rajatakse maa alla.
 
Enam kui 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtumaja arhitektuurse osa autor on Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ (autorid Andres Siim ja Kristel Ausing), sisekujunduse kavandas Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ ning projekteeris Novarc Group AS (peaarhitekt Lauri Laisaar).
 
Tulevase kohtuhoone eskiisid saab alla laadida aadressilt: https://www.dropbox.com/sh/evilr1vakkh3rrc/AACqz02bUSzldeki9NWi7I6la?dl=0