Palume tagasisidet, kui suure tõenäosusega soovitaksid oma kogemuse põhjal RIKi veebilehte enda sõpradele või kolleegidele? Küsimusele saate vastata siin.

Uudised

Loe edasi

Majandusaasta aruannete esitamise tähtaeg oli sel aastal 1. juulil ja selleks ajaks esitas aruanded 181 136 juriidilist isikut ehk 66% neist, kellel oli selleks kohustus. Õigeks ajaks esitatud aruannete hulk oli sel aastal 10 protsendipunkti võrra suurem kui mullu. Aruannete esitamise statistikaga on võimalik kõigil ka ise veebis tutvuda. 

Loe edasi

E-äriregistri portaalis on sellest nädalast uus infot koondav statistikavaade, mis sisaldab ülevaadet nii asutatud ettevõtjate, tegevusalade, registrist kustutamiste kui majandusaasta aruannete esitamise kohta läbi aastate.

Uus statistikaleht kajastab varasemaga võrreldes oluliselt enam infot, sisaldab filtreerimise võimalusi, koondnumbreid on lihtsam jälgida ning statistika uueneb süsteemis igapäevase intervalliga.

Loe edasi

Majandusaasta aruanded on veel esitamata rohkem kui pooltel ühingutel. Justiitsministeerium tuletab meelde, et majandusaasta aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud. 

Kõik juriidilised isikud, kellel on majandusaasta aruande esitamise kohustus ja kelle majandusaasta lõppes 31.12.2023, peavad esitama majandusaasta aruande 30. juuniks. Kuna sel aastal langeb tähtaeg pühapäevale, siis loetakse tähtaegseks ka 1. juulil esitatud aruanded. 

Loe edasi

Majandusaasta aruande sisestamiseks ja esitamiseks on jätkuvalt võimalik anda volitusi e-äriregistri majandusaasta aruannete esitamise portaalis, mille kaudu saadetakse aruanne äriregistrile. Veebruari alguses valmis aga uus keskne volituste haldamise infosüsteem Pääsuke, mis asub riigiportaalis eesti.ee ja pakub iseteeninduskeskkondade volituste haldamiseks hulganisti lisavõimalusi.

Loe edasi

Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) viib Justiitsministeeriumi tellimusel läbi riigihanget süüdimõistetute ja vahistatute elektrooniliste jälgimisseadmete rentimiseks, mille kasutusrendi lepingu sõlmimine on kohtuvaidluste tõttu viibinud. Viimase osas on tänaseks jõustunud lõpplahend ja vanglateenistus saab peagi kasutusele võtta uued kvaliteetsed seadmed.