PrintPDF Jaga

Ettevõtja asutamise API

Ettevõtja asutamise API on komplekt X-tee teenuseid, mille kasutuselevõtmisel on võimalik äriregistrile esitada lihtsustatud korras osaühingu asutamise avaldusi. 

Nimetatud x-tee teenused kasutusele võtnud ettevõte, startup või pank saab luua enda keskkonna- veebilehe või mobiilirakenduse - mille kaudu on võimalik pakkuda oma klientidele osaühingu asutamise võimalust. 
Lihtsustatud korras osaühingu asutamine tähendab, et enamus valikuid on avalduse esitaja eest juba tehtud. 

Lihtsustatud avalduses:

  • saab kasutaja täita ärinime (ilma OÜ-täiendita), aadressi (ADS kujul, ADR_ID, ADS_OID, täisaadress), kapitali suuruse (vahemikus 2500-25000€), isikud kandes (juhatuse liikmed ja dokumentide kättetoimetamiseks pädev isik), asutaja (ainult 1 füüsiline isik), sidevahendid (e-post ja telefoni number on kohustuslikud) ja põhitegevusala;
  • vaikimisi on täidetud valikud: ühingu liik (osaühing), majandusaasta periood (01.01-31.12.) ja enamus põhikirja valikuid, mida muuta ei ole võimalik;
  • kasutaja ei saa lisada prokuristi, audiitorit, nõukogu esimeest, nõukogu liiget, eri liiki osasid ja eriõiguseid.

Lisaks kuulub teenuste komplekti nimesobivuse päringu teenus, mis toetab avalduse korrektset äriregistrile esitamist.


Ettevõtja asutamise API teenus on tasuline. Ühe ettevõtja asutamise teenustasu on 25 eurot (koos käibemaksuga). Ettevõtja loetakse asutatuks äriregistri kande jõustumisel.
Täpsema info saamiseks palume ühendust võtta aadressil [email protected]