Palume tagasisidet, kui suure tõenäosusega soovitaksid oma kogemuse põhjal RIKi veebilehte enda sõpradele või kolleegidele? Küsimusele saate vastata siin.

Uudised

Majandusaasta aruannete esitamise tähtaeg oli sel aastal 1. juulil ja selleks ajaks esitas aruanded 181 136 juriidilist isikut ehk 66% neist, kellel oli selleks kohustus. Õigeks ajaks esitatud aruannete hulk oli sel aastal 10 protsendipunkti võrra suurem kui mullu.

E-äriregistri portaalis on sellest nädalast uus infot koondav statistikavaade, mis sisaldab ülevaadet nii asutatud ettevõtjate, tegevusalade, registrist kustutamiste kui majandusaasta aruannete esitamise kohta läbi aastate.

Majandusaasta aruanded on veel esitamata rohkem kui pooltel ühingutel. Justiitsministeerium tuletab meelde, et majandusaasta aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud. 

Majandusaasta aruande sisestamiseks ja esitamiseks on jätkuvalt võimalik anda volitusi e-äriregistri majandusaasta aruannete esitamise portaalis, mille kaudu saadetakse aruanne äriregistrile.

Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) viib Justiitsministeeriumi tellimusel läbi riigihanget süüdimõistetute ja vahistatute elektrooniliste jälgimisseadmete rentimiseks, mille kasutusrendi lepingu sõlmimine on kohtuvaidluste tõttu viibinud.