PrintPDF Jaga

Ametlikud Teadaanded

Ametlikud Teadaanded on elektrooniline väljaanne, kus avaldatakse teated, kutsed ja kuulutused, mille avaldamise kohustus tuleneb seadusest ning mille tööd korraldab Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK). Ametlike Teadaannete internetilehekülg on kõigile tasuta ligipääsetav ja uued teadaanded avaldatakse vastavalt nende esitamisele igal tööpäeval. Alates 1. juulist 2003 ilmuvad Ametlikud Teadaanded ainult elektrooniliselt.

Kiirmenüü:

Ametlikke Teadaandeid puudutavate informatiivsete ja sisuliste küsimuste osas on abiks kasutajatugi:
e-post: [email protected]


Mine Teadaannete lehele
  1. Riigi Teataja
  2. Põhimäärus
  3. Riigilõivud
  4. Isikuandmete kaitse seadus
Teadaandeid saab esitada:
  • elektrooniliselt veebilehel
  • teistest infosüsteemidest X-tee kaudu
Tähelepanu! Muutunud on Ametlike Teadaannete riigilõivude tasumiseks mõeldud Rahandusministeeriumi pangakontod. Täpsema informatsiooni leiate Rahandusministeeriumi leheküljelt.
 

Ametliku teadaande esitajaks võib olla nii eraisik kui ka asutus. Teadaande sisu eest vastutab selle esitaja.

Aprillis 2015 võeti kasutusele uus Ametlike Teadaannete infosüsteem. Varasemaga võrreldes toimub esindusõiguse taotlemine läbi süsteemi. E-posti teel esindusõiguse taotlemine ei ole enam võimalik. Teadete avaldamise lihtsustamiseks on uues infosüsteemis olemas vastavad mallid. Lisaks võimaldatakse teadaande juurde lisada dokumente, mis avaldatakse koos teadaandega.
Tavakasutajale on loodud funktsionaalsus, mis võimaldab erinevate parameetrite alusel tellida teavitusi avaldatud teadaannete kohta.

Võimalustega saab lähemalt tutvuda Ametlike Teadaannete infosüsteemis ja tutvudes kasutusjuhenditega.